Teknoloji

OnePlus’ın yeni telefonunun adı belli oldu!

Üst seviye amiral gemilerini yıl içerisinde tanıtan OnePlus, fiyat konusunda eleştirilerin odağı olmuştu. Uygun fiyata yüksek performans mottosu ile yola çıkan firma, kullanıcılar tarafından bu yoldan saptığı ile alakalı eleştiri almıştı. Bu anlamda daha uygun fiyatlı bir model tanıtmaya hazırlanan OnePlus, yeni telefonun adını duyurdu. Daha önce OnePlus Nord, Z ve Lite gibi birçok isim ortaya atılmıştı.

Avrupa Donanım Komitesi tarafından yapılan etkinlikte, birçok ödül sahibini buldu. OnePlus 8 Pro, en iyi telefon ödülünün sahibi oldu.

OnePlus’un yeni telefonun adı OnePlus Nord oldu

8 ve 8 Pro modellerinin ardından, uygun fiyatlı bir OnePlus modelinin tanıtılacağı iddiları ortaya atılmıştı. Bu zamana kadar telefonun ismi hakkında birçok dedikodu ortaya çıksa da OnePlus, resmi olarak telefonun ismini attığı Twitter gönderisi ile birlikte açıkladı.

Atılan Twitter gönderisinde, yeni OnePlus telefonu hakkında birçok teorinin olduğu belirtildi. Lite ve Z isimlerinin doğru olmadığını belirten OnePlus, yeni akıllı telefonunun OnePlus Nord olacağını açıkladı. Telefon hakkında bu zamana kadar ortaya atılan bir diğer iddia ise, MediaTek Dimensity 1000 işlemcisinden güç alacağıydı. Ayrıca, 100 adet Nord modelinin de ön siparişe açılacağı duyuruldu.

Belirtilene göre OnePlus’un yeni akıllı telefonu, 5G destekli Snapdragon işlemcisinden güç alacak. Resmi Qualcomm Avrupa Twitter hesabı, OnePlus İngiltere hesabının atmış olduğu duyuruyu re-twitledi. İşlemci modeli tam olarak belirtilmese de, telefonun Snapdragon 765G işlemcisinden güç alacağı tahmin ediliyor.

500 dolardan daha az fiyat etiketine sahip olması beklenen telefon, ekran tarafında 90 Hz tazeleme hızına sahip. Batarya tarafında ise, 30W hızlı şarj destekli 4300 mAh pil sunulması bekleniyor. Arka tarafta ise, 64 Megapiksel ana kameraya sahip üçlü kamera tasarımı bizleri karşılıyor.

OnePlus’ın yeni modeli hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı