Magazin

Nilperi Şahinkaya: Babam aç kalırım diye korktu!

ABONE OL

Milliyet Cadde yazarı Emre Kara, corona virüs salgını nedeniyle devam eden karantina günlerinde Instagram yayınlarında ünlü ve fenomen isimleri ağırlamaya devam ediyor. Son olarak oyuncu Nilperi Şahinkaya, Emre Kara’nın canlı yayınına konuk oldu.

“Babam diplomat, annem yazar. İkisi de açık görüşlü insanlar. “Aynen Aynen” için ikisi de karşı çıkmadı yaptığım işe. Sonuçta internette yayınlanan komik bir iş. O gözle bakıyorlar. Babam önceleri oyuncu olmamı çok istemedi. Aç kalırım diye korktu. Sonra üniversite sınavlarına girdim ve pek çok bölüm kazandım. Babama “Bak baba ben becerikliyim ama Tiyatro yapmak istiyorum.” dedim. Tabii ki tedirgin oldu ama hiç engel olmadı.”

“Üniversite’ye kadar farklı ülkelerde eğitim aldım. Hep Türkiye’ye hasret büyüdüm. Yurtdışında Türk olduğum için çok dışlandım. Çok arkadaşım olmazdı. Artıları da oldu; Fransızcam ve İngilizcem çok iyi ama Almanca ve İtalyanca artık eridi, onlarda çok iddialı değilim.”

“Başkaları ne düşünür, ne söyler diye hep kendimi kısıtlayan bir tarafım var. Biraz daha rahat olmak isterdim. Sanırım diplomat kızı olmaktan geliyor bu. O yüzden tedirginimdir. Belki de utangaçlığımı kırmak için oyunculuğu seçmiş olabilirim. Kendimi yanlış ifade etmeyeyim diye biraz içime kaçtım. Annemin babamın sesi kafamın içinde hep var. Otosansür bende acayip var. Biraz şımarsam hemen kendimi toparlarım.”

Kerem Bürsin’le geçen akşam spontane gelişen, sanki ikimiz görüntülü görüşüyormuş gibi bol gaflı bir canlı yayın yaptık. Hande Erçel ile yeni bir diziye başlıyor. Bir yandan bizim “Aynen Aynen” var. Uraz Kaygılaroğlu, ‘Sefirin Kızı’ için ‘Aynen Aynen’den ayrılmak durumunda kalmıştı.

Ben de yayında Kerem’e kendi çapımda küçük bir espri yaptım “Sen de gider misin daha güzel ve ünlü biri için?” diye. Sonuçta daha ünlü ve güzel kızlar. Ben de çok beğeniyorum. ‘Aynen Aynen’ yeni bölümlerini haziranda çekeceğiz ve aynı dönem yayına girecek.

Uraz ile biz ‘Aynen Aynen’ sayesinde tanıştık. Proje ilk Uraz’a gitmiş. Menajerimiz aynı kendisiyle. Kadın partner Nilperi olsun demiş. Onun sayesinde projeye dahil oldum. Sonra kendisi diğer projesi için ayrılmak zorunda kaldı. Arada geyik yapıyor “Beni sattın, Kerem’e gittin” diye. ‘Aynen Aynen’ Kerem’le 3. projemiz. Çok gülerek çalışıyoruz, bazı sahneleri 12. seferde ancak çekiyoruz. Senaryoya karışmam, o senaristin işi ama bazen argolar çok sert olunca onları yumuşattırmayı rica ediyorum. Ben bunu oynamam diye hiçbir zaman rest çekmedim. “Ben bunu oynamam” demeye karşıyım. Oyuncuysan ne veriliyorsa oynayacaksın.

Emre Yusufi ile yaklaşık 1.5 yıldır aşk yaşayan Nilperi Şahinkaya, sevgilisiyle arasında geçen ilginç bir diyaloğu da canlı yayında anlattı.

“Göz önünde bir iş yaptığımız için en büyük korkum rezil olmak. Daha bugün erkek arkadaşım Emre ile sohbet ederken bana sordu; “Sana çok büyük paralar teklif ediliyor ama rezalet bir işte çok kötü bir rol için, ne dersin buna?”. Allah’ın sınavı olur tam anlamıyla. Parayı mı seçeceğim yoksa idealist mi devam edeceğim yoluma gibi bir an yaşarım. Böyle bir şey yaşamaktan çok korkarım. Emre bana hiç çiçek almadı ama bitki aldı. Sürpriz yapmayı çok sever. Değişik şeyler alır.”

“Şu an bile insanlar beni en çok ‘Kiraz Mevsimi’ ve ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’ dizilerinden tanıyor. ‘Kiraz Mevsimi’nin kattığı çok şey oldu ama benim için bir dönüm noktasıydı diyemem. Hatta bir dönüm noktam olmadı benim. Yavaş yavaş ilerledim.”

“Oynadığın rol üzerine yapışıyor. Sosyal medya sayesinde insanlar beni biraz daha tanıyınca zar zor kırdım Kiraz Mevsimi’ndeki kötü kadın imajını. 6-7 yıl entrikacı, herkesi birbirine düşüren bir kadın olarak kafalarda kaldım. Sanki ben o roldeki kişiymişim gibi eksiden başladım. Biz seni çok kötü rolde izledik, şimdi bu rol sana olmaz denilerek muhteşem projeleri maalesef kaybettim.”

“En çok “Bu Şehir Arkandan Gelecek” projesindeki Aslı karakterini oynamayı seviyordum. Derinliği olan ve çok rahat empati kurabildiğim bir karakterdi. Pek tutmadı ama ben çok seviyordum. Zerrin Tekindor idollerimden biri, bana ilham veriyor. Olmak istediğim gibi, tam bir sanatçı. Hepsi grubunun barıştığını duydum. Çok sevindim.”

Emre Kara’nın instagram canlı yayınlarını http://instagram.com/emrekara_e adresinden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı