Oyun

Windows 7 kullanıcıları için büyük uyarı yolda

10. yılını kutlayan Windows 7, kullanıcı kitlesi ile gündemde kalmaya devam ediyor. “Windows 7 desteği bitti mi?” diye soran kullanıcıların …

10. yılını kutlayan Windows 7, kullanıcı kitlesi ile gündemde kalmaya devam ediyor. “Windows 7 desteği bitti mi?” diye soran kullanıcıların endişesini anlayan Microsoft, bu soruya hem evet hem de hayır demekle yetiniyor.

Microsoft Windows 7 desteği bitti mi sorusuna karşı hazırlıklı

14 Ocak 2020 tarihinden sonra hiçbir destek alamayacak olan Windows 7, tarihin tozlu raflarına karışmak üzere. Buna zıt olarak kurumsal kullanıcıları düşünen yazılım şirketi, genişletilmiş güvenlik paketleri stratejisini uygulayacak.

Windows 7 Pro ve Windows Enterprise sürümleri için geçerli olan bu uygulama, diğer sürümleri kapsamıyor. Bu noktada diğer kullanıcıların artık Windows 10’a geçmesini isteyen Microsoft, sert bir uyarı mesajı yayımlayacak.

1 ila 3 seneye kadar uzatılabilen Windows 7 desteği, işletmelerin gündeminde olacak. Bu sürümü kişisel kullanım adına tercih edenler ise tam ekran boyutunda bir uyarı mesajı ile karşılaşacak.

15 Ocak 2020’den itibaren devreye girmesi beklenen ilgili uyarı mesajında, kullanıcıların neden Windows 7’den Windows 10’a geçmesi gerektiği anlatılacak. Mesajın en güçlü yanı, güvensiz ve desteksiz Windows 7 vurgusu olacak.

Bir Windows 7 kullanıcısı, bu iletiden Microsoft tarafından duyurulan şu 3 seçenekten birini kullanarak kurtulabilecek: “Bir daha gösterme”, “Daha sonra hatırlatılmak üzere tekrar göster” ve “Detayları öğren”.

Eğer mesajı alan Windows 7 kullanıcısı bu mesaj ile ilgilenmez ise rahatsız edici olan uyarı paneli asla kaybolmayacak ve her seferinde o kişiyi rahatsız edecek. Bunun sebebi, Microsoft’un Windows 10 ısrarı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

POPÜLER HABERLER

To Top