Oyun

Windows 7 kullanıcıları için büyük uyarı yolda

Microsoft’un Windows 7 desteğini keseceği uzun bir süredir biliniyor. Şirket, artık kullanıcıları Windows 10’a yönlendirmek istiyor ve bunun için …

Microsoft’un Windows 7 desteğini keseceği uzun bir süredir biliniyor. Şirket, artık kullanıcıları Windows 10’a yönlendirmek istiyor ve bunun için çalışıyor. Son olarak alınan karar da tamamen bununla ilgili. Windows 7 desteği, yaklaşık 1 ay sonra kesilecek. Peki, bundan sonra ne olacak?

Microsoft Windows 7 desteği bitti mi?

Bu sorunun yanıtı şimdilik hayır. Microsoft yaptığı açıklamada desteğin 14 Ocak 2020’de kesileceğini açıklamıştı. Ocak ayının ortasında tarihin tozlu sayfalarına karışacak olan Windows 7 için yeni bir karar alındı. Microsoft, yalnızca kurumsal kullanıcıları ilgilendiren bu karar ile genişletilmiş güvenlik paketleri stratejisini uygulamaya başlayacak.

Windows 7 Pro ve Windows Enterprise sürümleri için geçerli olan bu uygulama diğer sürümleri kapsamayacak.

Bu noktada diğer kullanıcıların artık Windows 10’a geçmesini isteyen Microsoft, sert bir uyarı mesajı yayımlayacak.

1 ila 3 seneye kadar uzatılabilen Windows 7 desteğinin kesileceği işletmelerin gündeminde tutulacak. Sürümü bireysel kullanım için tercih edenler ise tam ekran boyutunda bir uyarı mesajı ile karşılaşacak.

15 Ocak 2020’den itibaren devreye girmesi beklenen ilgili uyarı mesajında, kullanıcıların neden Windows 7’den Windows 10’a geçmesi gerektiği anlatılacak. Mesajın en güçlü yanı ise güvensiz ve desteksiz Windows 7 vurgusu olacak.

Bir Windows 7 kullanıcısı, bu iletiden Microsoft tarafından açıklanan 3 seçenekten birini kullanarak kurtulabilecek: “Bir daha gösterme”, “Daha sonra hatırlatılmak üzere tekrar göster” ve “Detayları öğren”.

Eğer mesajı alan Windows 7 kullanıcısı bu mesaj ile ilgilenmez ise uyarı paneli asla kaybolmayacak ve her seferinde o kişiyi rahatsız edecek. Bunun sebebi, Microsoft’un Windows 10 ısrarı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

POPÜLER HABERLER

To Top