Otomobil

Volkswagen Türkiye Fabrikası karmaşası sona eriyor!

Volkswagen Türkiye Fabrikası adeta yılan hikayesine döndü. Manisa’da kurulması planlanan fabrika için şirket kurma gibi adımlar tamamlanmış …

Volkswagen Türkiye Fabrikası adeta yılan hikayesine döndü. Manisa’da kurulması planlanan fabrika için şirket kurma gibi adımlar tamamlanmış olmasına rağmen, Barış Pınarı Harekatı’nı gerekçe gösteren otomobil devi süreci askıya almıştı.

Bulgaristan’ın teşvik açıklaması ve Passat üretiminin Slovakya’ya kaydırılacağı iddiaları gibi Türkiye için olumsuz birçok gelişme yaşandı. Bu süreçte VW’in başka ülke aramadığını belirtmesi sevindirirken, şirketin CEO’sundan skandal olarak nitelendirilen bir açıklama gelmişti. Volkswagen CEO‘su yaptığı açıklamada “Savaş alanının yanına temel atmayacağız.” gibi ifadelere yer verdi.

Volkswagen Türkiye Fabrikası, 2019 bitmeden netlik kazanacak!

Bir aydır devam eden sessizlik HaberTürk sayesinde bozuldu. Portekiz’in Porto kentinde yapılan yeni VW Golf lansmanına katılan HaberTürk, VW Almanya ekibi ile temaslarda bulunduğunu açıkladı. Şirketin üst düzey yetkililerinin fabrika için Türkiye’nin doğru adres olduğunu vurguladığı belirtiliyor.

Mühendislik birikiminden, otomotiv üretim tecrübesine ve yan sanayinin üst düzey kalitesine kadar birçok parametrenin VW Türkiye fabrikası için hayati önem taşıdığı belirtiliyor. Wolfsburg’daki genel merkezin koridolarında Türkiye’nin doğru ülke olduğunun yüksek sesle konuşulduğu, ancak netlik kazanmadığı dile getiriliyor. Fabrika konusunda kararın yıl bitmeden verileceği vurgulandı.

Bu kapsamda VW Türkiye Fabrikası’nın en geç üç hafta içerisinde netlik kazanacağını söylememiz yanlış olmayacaktır.

Haber Kaynağı: https://www.haberturk.com/volkswagen-turkiye-kararini-yil-bitmeden-aciklayacak-2547669-ekonomi

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

POPÜLER HABERLER

To Top