Teknoloji

Oppo Reno 3 tanıtım tarihi belli oldu

Telefon dünyasındaki köklü markalardan birisi olan ve ciddi bir büyüme ivmesi yakalamayı başaran Oppo yeni amiral gemilerini kullanıcılar ile …

Telefon dünyasındaki köklü markalardan birisi olan ve ciddi bir büyüme ivmesi yakalamayı başaran Oppo yeni amiral gemilerini kullanıcılar ile buluşturmaya hazırlanıyor. Geçen ay Çin’de gerçekleştirilen ColorOS 7 lansmanında Reno 3 serisinin Aralık ayında tanıtılacağı açıklanmıştı.

Oppo Reno 3 tanıtım tarihi netleşti! İşte özellikleri

Oppo tarafından yayınlanan tanıtım görselleri net tarihi gözler önüne serdi. Bu kapsamda Oppo Reno 3 modelleri 26 Aralık tarihinde Çin’in Hangzhou kentinde düzenlenecek olan etkinlikte resmiyet kazanacak.

Reno 3 modelinde çentikli ekran yer alırken, Reno 3 Pro 5G modelinde delikli ekran tasarımı tercih edildi. Her iki akıllı telefonda dört arka kamera yer alıyor.

Standart model Snapdragon 730G işlemciden güç alırken, 5G desteğine sahip olan Pro modelinde Snapdragon 765G yer alacak. 765G, Qualcomm’un kısa süre önce tanıtımını gerçekleştirdiği, oldukça yeni bir işlemci.

8 nm fabrikasyon süreci ile üretilen ve 2.2 GHz’e kadar çıkabilen sekiz çekirdekli bir işlemci olan 730G ise Adreno 618 GPU’ya sahip. 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Snapdragon 765G ise 2.4 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci. Adreno 620 GPU’nun yer aldığı işlemci entegre 5G modem ile dikkat çekiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

POPÜLER HABERLER

To Top