Teknoloji

Galaxy S11 işlemci sürprizi ile sevindirebilir

Samsung’un amiral gemilerinde her yıl istisnasız ortaya çıkan bir tartışma var: Exynos ve Snapdragon. Amiral gemileri hem Exynos hem Snapdragon …

Samsung’un amiral gemilerinde her yıl istisnasız ortaya çıkan bir tartışma var: Exynos ve Snapdragon. Amiral gemileri hem Exynos hem Snapdragon işlemci ile piyasaya süren Samsung, Galaxy S11 modelinde bu geleneği bozmayacak.

Başta ülkemiz ve Güney Kore olmak üzere Avrupa’nın büyük bir bölümüne Exynos işlemcili model giderken, ABD, Çin, Japonya ve Latin Amerika gibi ülkelerde Snapdragon işlemcili model kullanıcılara sunuluyor.

Galaxy S11 işlemci sürprizi ile gelebilir!

Güney Kore’de ortaya çıkan yeni bir rapora göre teknoloji devi, Galaxy S11 modelinde Snapdragon işlemciden güç alan modeli daha fazla ülkede satışa sunacak. Böylece Snapdragon isteyen kullanıcılar sevindiren bir adım atılacak.

Samsung’un yeni amiral gemisinde yani Galaxy S11’de: Snapdragon 865 ve Exynos 990 işlemcileri göreceğiz. Her iki versiyon arasındaki performans farkı bugüne kadar birbirine yakın seviyede olsa da, Snapdragon’u sevenler fazlaydı.

Ortaya çıkan son raporlara göre bu yıl işler değişiyor. Snapdragon 865 ve Exynos 990 arasındaki performans farkının “oldukça büyük” olduğu belirtiliyor. Qualcomm yüksek performans çekirdeği olarak Cortex A77’yi kullanırken, Samsung iki özel M5 çekirdeği ve iki Cortex A76 çekirdeği kullanıyor.

Tabi, bu bilgiler henüz Samsung tarafından onaylanmadı. Bu nedenle Güney Asya ve Orta Doğu’da Qualcomm işlemciyi görüp görmeyeceğimiz net değil. Ülkemizde Galaxy S11’in Exynos 990 işlemci ile karşımıza çıkacağı kesin.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

POPÜLER HABERLER

To Top