Teknoloji

Exynos 980 ve Mediatek MT6885 karşı karşıya!

5G teknolojisi henüz sınırlı bir bölgede kullanılabiliyor olsa da, akıllı telefon üreticileri çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Exynos 980 …

5G teknolojisi henüz sınırlı bir bölgede kullanılabiliyor olsa da, akıllı telefon üreticileri çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Exynos 980 ve MediaTek MT6885 kısa süre önce tanıtılan, entegre 5G modeme sahip mobil işlemciler.

Bu işlemciler şu anda herhangi bir telefonda kullanılmıyor olsa da, performans testlerinin ortaya çıkması yakında cihazları göreceğimizi doğruluyor. Her iki işlemcinin AnTuTu performans testinde etkileyici sonuçlar elde etti.

Exynos 980 ve Mediatek MT6885 performans testinde

AnTuTu 7 ile gerçekleştirilen performans testinden MediaTek’in işlemcisi 379839 puan alırken, Samsung’un işlemcisi 326029 puan alıyor. Tabi, amiral gemilerinde yer alan işlemciler ile kıyasladığımızda bu sonuçlar etkileyici olmaktan çıkıyor.

Snapdragon 855 Plus işlemciden güç alan bir telefonun elde ettiği skorlar ile her iki işlemcinin skorlarını karşılaştırmak pek adil olmaz. Bunun nedeni ise her iki işlemcinin orta – üst segmente entegre 5G modem getirmesi.

Mediatek MT6885, Huawei Mate 30’a güç veren Kirin 990 işlemci ile bir nebze de olsa karşılaştırılabilir. Ancak, Exynos 980 amiral gemileri için geliştirilen bir işlemci değil, 5G odaklı bir mobil işlemci.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

POPÜLER HABERLER

To Top