Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Astsubay Esma Çevik’ten övgüyle bahsetti: Onun gibisi yoktu

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da düzenlenen Uluslararası Yerel Yönetimlerde 6. Kadın Şurası’na katıldı. Burada bir …

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da düzenlenen Uluslararası Yerel Yönetimlerde 6. Kadın Şurası’na katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 Aralık günü Şırnak‘ta teröristlerce tuzaklanan El Yapımı Patlayıcı’nın (EYP) imha çalışması sırasında şehit düşen Astsubay Esma Çevik’i andı. Erdoğan, “Onun gibisi yoktu” dedi.

Erdoğan şöyle konuştu:

“Esma Astsubayımızla ilgili komutanlarımız ve İçişleri Bakanımın şu tespitler çok ilginçti. Bomba imha olaylarında bir kadın olarak onun kadar cesur, maharetli olan hemen hemen yok gibiydi. Bomba imha olayında da bunu yaparken şehit oldu. Rabbim makamını cennet eylesin.”

NE OLMUŞTU?

9 Aralık günü Şırnak’ta PKK’lı teröristlerce tuzaklanan EYP, imha çalışmaları sırasında infilak etti. Patlama sonucu 2 askerimiz şehit düşerken 7 askerimiz yaralanmıştı. Şehit düşen askerlerimizden Astsubay Esma Çevik, Türkiye’nin sayılı kadın bomba imha uzmanlarından biri idi.

Haber Videosu

: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Astsubay Esma Çevik’ten övgüyle bahsetti: Onun gibisi yoktu

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

POPÜLER HABERLER

To Top