Otomobil

BMW iDrive güncelleniyor! İşte detaylar

Şirket bugün itibarıyla aldıkları karar neticesinde çoğu aracı için Android Auto güncellemesi yayınlanacağını duyurdu. Yeni gelecek olan …

Şirket bugün itibarıyla aldıkları karar neticesinde çoğu aracı için Android Auto güncellemesi yayınlanacağını duyurdu. Yeni gelecek olan güncelleme iDrive 7.0 cihazları kapsayacak.

BMW sahipleri iDrive 7.0 ile Android Auto kullanabilecek

Uzun süredir Android Auto özelliğine mesafeli yaklaşan şirketin neden böyle bir hamle yaptığı henüz bilinmiyor. 3, 5, 7 ve 8 serisi sedanlar ile X3, X5 ve X7 SUV modelleri dahil olmak üzere iDrive 7.0 kullanan tüm araçlar için Android Auto desteğinin geleceğini duyuruldu. Şirket bu özelliğin Temmuz 2020’de yayınlanacağını açıkladı.

Otomobil üreticileri multimedya sistemleri ile kullanıcıların daha konforlu ve eğlence odaklı seyahat etmelerini hedefliyor. BMW modellerinde Apple CarPlay seçeneği mevcut ancak Android kullanıcıları bazı sıkıntılar yaşıyordu.

Bazı kullanıcılar araçlarının Android cihazlar ile tam uyumlu çalışması için yazılım garantisinden feragat etmek zorunda kalıyordu. Yeni gelecek olan güncelleme ile araç sahipleri Android cihazlarını iDrive üzerinden daha stabil şekilde kullanabilecek.

Android Auto kablosuz bağlantı seçeneğinin de kullanılabilir hale geleceğini belirten şirket yetkilileri bu konuda gerekli çalışmaları yürüttüklerini açıkladı. Kablosuz bağlantı özelliği şimdilik bazı Samsung ve Pixel cihazlar ile uyumlu olarak çalışıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

POPÜLER HABERLER

To Top