Teknoloji

Apple’dan yeni kulaklık: Powerbeats 4 geliyor

Apple, Airpods Pro’nun başarısından sonra rotayı bünyesinde uzun süredir bulundurduğu Beats markalı kulaklıklara çevirdi. Powerbeats 4 ile …

Apple, Airpods Pro’nun başarısından sonra rotayı bünyesinde uzun süredir bulundurduğu Beats markalı kulaklıklara çevirdi. Powerbeats 4 ile kullanıcılara AirPods karşısında yeni bir alternatif sağlanmış olacak.

Powerbeats 4 AirPods için bir alternatif mi olacak?

Apple’ın ciddi bir yatırımla bünyesine kattığı Beats, kulaklık pazarında hatırı sayılır bir yere sahip. Son dönemlerde Apple, kendi ürünlerine yoğunlaşsa da dün itibariyle yayınlanan iOS 13.3’de bulunan detay, bu konuda yeni bir adım atılacağının göstergesi.

Powerbeats 4 ismiyle piyasaya sürüleceği netleşen yeni kulaklıkların Siri detayı dikkat çekiyor. Tıpkı Airpods gibi, ‘Hey Siri’ komutuyla kulaklıktan asistanı yönetmek mümkün.

Kulaklığın ikinci nesil AirPods ve AirPods Pro’da kullanılan H1 işlemcisi ile gelmesi beklenmekte. Daha yeni bir Bluetooth versiyonunu temsil eden bu işlemci sayesinde, kullanıcıların Siri’yi “Hey Siri” komutunu vererek aktif hâle getirmesi mümkün oluyor.

Son zamanlarda Apple’ın yeni çıkacak iPhone modelleri ile ilgili, AirPods ile aynı kutuda gönderileceğinin konuşulması ve ‘Hey Siri’ özelliği ile gelecek Powerbeats 4 akıllara şirketin bundan sonra AirPods modelini iPhone’lar için bir standart haline getirip, Beats imzalı kulaklıklara mı yoğunlaşacağı sorusunu getiriyor. 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

POPÜLER HABERLER

To Top